fbpx

Twoja dykcja = Twoja wizytówka

Opis

Jeśli występujesz publicznie offline czy online, chcesz być zrozumiały, i żeby Cię z przyjemnością słuchali, to musisz mieć dobrą dykcję

Dobra dykcja Twoją wizytówką!

Na lekcjach TRENING DYKCJI DLA WYSTĘPUJĄCYCH PUBLICZNIE poznasz elementy mające wpływ na dobrą dykcję. Dowiesz się jak usprawnić swoje narządy artykulacyjne, jakie znaczenie ma barwa, siła Twojego głosu, jak uruchomić rezonatory. Ponadto poznasz rażące błędy wymowy i będziesz ćwiczyć wyrazistość artykulacyjną. Będziesz pracować nad akcentem, tempem i plastycznością wypowiedzi, dzięki której Twoja mowa nie będzie monotonna.

TRENING DYKCJI DLA WYSTĘPUJĄCYCH PUBLICZNIE = 100% praktycznych ćwiczeń!

 Teoria jest ograniczona do niezbędnego minimum i służy do objaśnienia zagadnienia i lepszego zrozumienia celowości poszczególnych ćwiczeń.

Uwaga!

TRENING DYKCJI DLA WYSTĘPUJĄCYCH PUBLICZNIE nie zastąpi terapii logopedycznej. Jeśli masz wadę mowy lub potrzebujesz diagnozy logopedycznej – możesz skonsultować się ze mną.

TRENING DYKCJI DLA WYSTĘPUJĄCYCH PUBLICZNIE składa się z 18 Lekcji.

Samodzielnie decydujesz, jaki aspekt dykcji chcesz poćwiczyć, dlatego możesz wybrać jedną, kilka lub wszystkie lekcje.

Ty sama lub sam również decydujesz, czy chcesz ćwiczyć samodzielnie, czy wybierzesz indywidualne lekcje z trenerem w czasie rzeczywistym 1 : 1. Masz w tym pełną dowolność. Twój wybór!

Czy to jest dla Ciebie?

TRENING DYKCJI DLA WYSTĘPUJĄCYCH PUBLICZNIE jest doskonały dla:

 • pracujących na co dzień „głosem”
 • występujących publicznie offline i online
 • szkoleniowców
 • edukatorów
 • prezenterów
 • ubiegających się o pracę, w której dobra dykcja ma znaczenie
 • dla wszystkich, którzy pragną poprawić swoją dykcję

TRENING DYKCJI DLA WYSTĘPUJĄCYCH PUBLICZNIE jest świetny, jeśli:

 • chcesz usprawnić narząd mowy, by wymawiać  poprawnie
 • chcesz mówić wyraźniej
 • chcesz pozbyć się „szczękościsku”
 • chcesz pozbyć się „nieruchomej górnej wargi”
 • chcesz wyeliminować opuszczanie „końcówek”
 • chcesz poprawnie wymawiać „ą” i „ę”
 • chcesz poznać sposoby modulacji głosu z wykorzystaniem aktorskich technik mowy
 • chcesz nauczyć się odpowiednio akcentować treści
 • chcesz nauczyć się stosować odpowiednie tempo
 • chcesz nauczyć się operować wysokością swojego głosu i umieć wykorzystać rezonatory
 • chcesz nauczyć się operować głośnością

Twoje korzyści

Poprawisz swoją dykcję

Nauczysz się modulować swój głos

Nauczysz się odpowiednio akcentować

Przestaniesz mówić monotonnie

Przestaniesz mamrotać

Zwiększysz pewność siebie

Podniesiesz swoją samoocenę

Będziesz wzbudzać zainteresowanie

Z przyjemnością będą Cię słuchać

Dlaczego warto wybrać te lekcje?

1 %

praktyki, bez zbędnej teorii!

1 %

online z trenerem w czasie rzeczywistym!

Możesz wybrać jedną, kilka lub wszystkie lekcje!

LEKCJA 1

Sprawność narządów mowy 

Lekcja poświęcona jest ćwiczeniom usprawniającym Twój aparat mowy ( w tym ćwiczenia głosowe). Sprawne artykulatory to podstawa prawidłowej wymowy. Będziesz ćwiczyć wargi, język, podniebienie miękkie. Dodatkowo otrzymasz GRATIS „Rozgrzewkę artykulacyjną dla występujących publicznie”.

LEKCJA 2

Głośność 

Będziesz ćwiczyć modulację głosu od szeptu do głośnej mowy. Dzięki temu Twój głos przestanie być monotonny i będą Cię słuchać z przyjemnością.

LEKCJA 3

Wysokość i rezonans 

Będziesz ćwiczyć melodię mowy wykorzystując wysokości głosu. Nauczysz się uruchamiać rezonatory. Dzięki umiejętnemu posługiwaniu się różną wysokością głosu i wykorzystaniu rezonatorów nie zanudzisz słuchaczy.

LEKCJA 4

Ćwiczenia na pozbycie się „szczękościsku”

Częstą przyczyną niewyraźnej mowy i przypadłością mówiących jest mówienie przez „zaciśnięte zęby”, czyli tzw. szczękościsk. Będziesz wykonywać ćwiczenia, które pozwolą Ci na wyeliminowanie tego niepożądanego nawyku.

LEKCJA 5

„Ćwiczenia na pozbycie się nieruchomej górnej wargi”

Czy nie masz wrażenia patrząc na niektórych mówiących, że ich górna warga w ogóle nie porusza się w trakcie mowy? A może do nich należysz? To jest nie tylko aspekt wizualny! „Nieruchoma górna warga” sprawia, że mówisz mniej wyraźnie. Poćwiczysz sposoby na pozbycie się tej przypadłości.

LEKCJA 6

Ćwiczenia prawidłowej wymowy „ą”, „ę”

Czy wiesz, kiedy np. „ę” wymawiamy jak „e”? A może przesadnie wymawiasz zarówno „ą”, jak i „ę”? To błędna wymowa! Czas to zmienić. Poznasz wszystkie zasady prawidłowej wymowy tych głosek i będziesz uczyć się je stosować.

LEKCJA 7

Eliminowanie błędów wymowy wynikających z różnic między pisownią a wymową

Niektórzy mylnie uważają, że należy wymawiać dokładnie tak, jak się pisze. Jednak świadczy to o nieznajomości prawideł języka polskiego. Poznasz różnice i będziesz ćwiczyć prawidłową wymowę.

LEKCJA 8

Eliminowanie tendencji do „połykania samogłosek”

Dlaczego Cię nie rozumieją? Dlaczego Twoja mowa jest niezbyt wyraźna? Jedną z dość powszechnych przyczyn jest nieprawidłowe wymawianie samogłosek. Tzw. połykanie samogłosek powoduje, że mówisz niewyraźnie i monotonnie. Będziesz wykonywać ćwiczenia, żeby pozbyć się tej przypadłości.

LEKCJA 9

Eliminowanie tendencji do opuszczania spółgłosek

Jeśli chcesz mieć dobrą dykcję, to nie możesz pozwolić sobie na to, żeby zdarzało Ci się opuszczać spółgłoski w wyrazach. Wtedy jesteś mniej zrozumiała, zrozumiały. A tego przecież nie chcesz! Dowiesz się, w jakich przypadkach najczęściej występuje to zjawisko i nauczysz się prawidłowej wymowy.

LEKCJA 10

Ćwiczenia eliminujące brak słyszalności „końcówek”

Twoja dykcja jest Twoja wizytówką, więc zależy Ci, aby nie popełniać błędów wymowy i mówić tak, żeby wszyscy chcieli Cię słuchać z przyjemnością. „Urywanie końcówek” to kolejna bolączka wielu mówców. Jesteś jednym z nich? Możesz to zmienić, wybierając tę lekcję.

LEKCJA 11

Ćwiczenia  eliminujące zmiany głosek spowodowane „leniwą artykulacją”

Mówienie niestaranne, leniwe skutkuje zmianami głosek, a przez to mowa jest niewyraźna. Na tej lekcji poznasz przykłady tego zjawiska i będziesz ćwiczyć poprawną wymowę.

LEKCJA 12

Ćwiczenia eliminujące mamrotanie

„Mówisz pod nosem”? Cicho i niewyraźnie? W takim razie wybierz tę lekcję koniecznie. Będziesz wykonywać ćwiczenia eliminujące ten zły nawyk.

LEKCJA 13

Ćwiczenia tempa mowy

Jeśli nie chcesz zanudzać słuchaczy, to powinnaś lub powinieneś umieć stosować odpowiednie tempo mowy. Musisz też wiedzieć, że zbyt wolne, jak i zbyt szybkie tempo mowy jest niepożądane. Te pierwsze usypia, przez te drugie jesteś niezrozumiały. 

LEKCJA 14

Ćwiczenia akcentowania

Jak prawidłowo akcentować wyrazy w języku polskim? Jak i po co stosować akcent zdaniowy? To wszystko poznasz na tej lekcji. Będziesz uczyć się akcentu na rozmaitych tekstach.

LEKCJA 15

Ćwiczenia interpunkcji w mowie

Czy wiesz, jak wyglądałby tekst pisany, gdyby nie używać znaków interpunkcyjnych? Oczywiście byłby niezrozumiały. Tak samo jest w mowie. Jeśli nie wiesz, np. kiedy wymagane jest zniżenie głosu, jak długa powinna trwać pauza w przypadku kropki, średnika czy przecinka, to wybierz tę lekcję koniecznie. 

LEKCJA 16

Ćwiczenia precyzji artykulacyjnej

Chcesz mówić wyraźnie? Chcesz mieć dobrą dykcję? Bez tej lekcji nawet nie zaczynaj wystąpień publicznych. Będziesz ćwiczyć trudne połączenia spółgłoskowe w logotomach i wyrazach. Szykuj się też na sporą dawkę łamańców językowych.

LEKCJA 17

Ćwiczenia w zastosowaniu pauzy

Nie wszyscy występujący publicznie potrafią wykorzystywać pauzy. Wielu uważa, że nagła cisza z ich strony jest oznaką, że nie wiedzą co powiedzieć. To błędne myślenie. Na tej lekcji dowiesz się po co stosować pauzy i będziesz się tego uczyć.

LEKCJA 18

Wprawki aktorskie

Mówienie w sposób interesujący i atrakcyjny dla słuchaczy to wielka sztuka. Ta lekcja jest podsumowaniem wszystkich Twoich umiejętności dykcyjnych. Poznasz ćwiczenia podobne do tych, na  których uczą się przyszli aktorzy. 

Dlaczego lekcje online trwają 30 minut?

1. Specyfika ćwiczeń aparatu mowy sprawia, że nie mogą trwać długo jednorazowo (zwiększa się męczliwość). 2. Krótkie i częste formy zajęć dają większe możliwości na ćwiczenia i utrwalanie. 3. Krótkie i rozłożone w czasie spotkania są wygodniejsze dla uczestników.

Twoja dykcja = Twoja wizytówka!

Jak szybko chcesz poprawić dykcję?

Dlaczego możesz mi zaufać?

Poznaj opinie osób, z którymi pracowałam

Sprawdź moje kompetencje

W 3 krokach zapiszesz się na szkolenie:

 • Wysyłasz zgłoszenie wraz ze swoją preferencją dni i godzin lekcji poprzez Formularz  (na dole strony).
 • W odpowiedzi otrzymujesz potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia i informację w kwestii wolnych terminów. Uzgadniasz ostatecznie (e-mail) w jakie dni i o jakiej porze chcesz się szkolić. Następnie dokonujesz zapłaty na podany nr konta. 
 • Po zaksięgowaniu wpłaty na koncie otrzymujesz kod dostępu do platformy i ćwiczysz z trenerem w wybranym terminie.

Wybierz najlepszą dla siebie opcję:

Jedna lekcja

Plik elektroniczny
90
 • idealna opcja dla samodzielnych i oszczędnych
 • materiał lekcji pdf

Jedna lekcja

Indywidualnie
150
 • 100 % online z trenerem w czasie rzeczywistym
 • 30 minut
 • 1 : 1
 • materiał lekcji pdf
 • terminy do indywidualnego ustalenia

Zarezerwuj: